SKULPTUR, tjur, keramik, Kurt Tschörner och Otto Gerharz, Ruscha Keramik, Tyskland, 1960-tal.

216982. SKULPTUR, tjur, keramik, Kurt Tschörner och Otto Gerharz, Ruscha Keramik, Tyskland, 1960-tal.

"Vulcano" glasyr, formgiven 1959.
Längd 32 cm, höjd 25 cm.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 32 cm, höjd 25 cm.

Smärre bruksslitage.

Antal besök: 5 206