Vissa delar Lidköping ALP, mestadels Rörstrand.
12 tallrikar, diameter 25 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
12 assietter, diameter 21,5 cm.
12 assietter, diameter 18 cm.
4 uppläggningsfat, längd 26 - 37 cm.
4 skålfat, längd 25 - 29 cm.
1 såsskål.
1 kanna.
Bruksslitage, nagg på en tallrik.
12 tallrikar, diameter 25 cm.
12 assietter, diameter 18 cm.
4 skålfat, längd 25 - 29 cm.
1 såsskål.
1 kanna.