MATSERVIS, 58 delar, "Birma", Rörstrand/ALP Lidköping.

216769. MATSERVIS, 58 delar, "Birma", Rörstrand/ALP Lidköping.

Vissa delar Lidköping ALP, mestadels Rörstrand.

12 tallrikar, diameter 25 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
12 assietter, diameter 21,5 cm.
12 assietter, diameter 18 cm.
4 uppläggningsfat, längd 26 - 37 cm.
4 skålfat, längd 25 - 29 cm.
1 såsskål.
1 kanna.

Bruksslitage, nagg på en tallrik.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 tallrikar, diameter 25 cm.
12 assietter, diameter 18 cm.
4 skålfat, längd 25 - 29 cm.
1 såsskål.
1 kanna.

Antal besök: 11 813