TAKARMATUR i mässing och kristall. 1900-talets andra hälft.

216177. TAKARMATUR i mässing och kristall. 1900-talets andra hälft.

Femarmad taklampa med fem ljuspunkter med glasbrickor,
mjukt rundade former i stommen och 10 våningar med kristallkedjor, wachtel-prismor
Underkula med stjärnprisma
Höjd till koppen ca 90 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Underkula med stjärnprisma
Höjd till koppen ca 90 cm.

Bruksskick
El ej funktionstestad.

Antal besök: 1 011