URNA PÅ FOT, Bing & Gröndahl. Senempire, 1800-tal.

216162. URNA PÅ FOT, Bing & Gröndahl. Senempire, 1800-tal.

Maskaroner i form av satyrer där hornen bildar hänklar. Handmålad dekor av fåglar samt träd.
Höjd 34 cm.

Förgyllning med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 34 cm.

Förgyllning med slitage.

Antal besök: 1 661