JOSEF DOBROWSKY. akvarell, signerad Josef Dobrowsky 1923, Studerande pojke.

216104. JOSEF DOBROWSKY. akvarell, signerad Josef Dobrowsky 1923, Studerande pojke.

33 x 48 cm.
Glasad i en tavellåda.
Josef Dobrowsky (1889-1964), Österrike.
Proveniens: dödsbo efter doktor Georg Jetel, Falköping, ursprung Tjeckien.

Gör en kostnadsfri värdering!

33 x 48 cm.
Glasad i en tavellåda.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 358