STIG ÅKE LUND. Skulptur i silver samt färgetsning, signerade.
21608. STIG ÅKE LUND. Skulptur i silver samt färgetsning, signerade.
Skulptur i silver med sockel, signerad, total höjd inkl sockel ca 21,5 cm.
Färgetsning, "Avianus" , signerad och numrerad 11/35, bildmotivets mått ca 42 x 58 cm.