215916. SALONGSMÖBLEMANG, 4 delar, Karl Johan, 1800-tal.
Soffa, längd 215 cm, djup 71 cm, sitthöjd 42 cm
1 Par Karmstolar
1 st Bord med klaffar,1 st låda 73 x 93 cm, höjd 74 cm, Tot med klaffar 131 cm
Möblemanget är klätt i handvävt linnetyg av hög kvalitet.
Bruksslitage, fanérsläpp på bordet,låst låda, något blekt på skivan.
1 stol med trasig sadeljord.
1 Par Karmstolar
1 stol med trasig sadeljord.