21583. HYLLSYSTEM, Paul Cadovius, Cado, Dannmark, 1960-tal.
Ek, tre skåp inredda med fack och lådor, sexton hyllplan, en tidningshylla, nio väggstolpar.
Väggstolpar. Höjd 203 cm.
Skåp. Längd 80, bredd 46, höjd 51 cm.
Slitage, fläckar, smärre skador. Ett skåp med lagning vid väggfäste. Ett skåp saknar lådor.