PARVASER, 2 par, glas samt STOP, Rörstrand. 1900-tal.

21582. PARVASER, 2 par, glas samt STOP, Rörstrand. 1900-tal.

Parvaser med hänklar, beigebrun glasmassa, höjd ca 26 cm.
Parvaser, vit glasmassa, höjd ca 20 cm.
Stop, Rörstrand, höjd 15 cm.

Slitage. Lock saknas, krackelyrer samt möjlig spricka på grepp till stop. Enstaka avslag på parvaser.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stop, Rörstrand, höjd 15 cm.

Antal besök: 1 493