GOLVUR, urtavla märkt Mora, 1800-tal.

2154282. GOLVUR, urtavla märkt Mora, 1800-tal.

Höjd ca 196 cm.

Slitage, torrsprickor. Renoverat. Senare bemålning med färgbortfall. Maskstunget.
Lod, pendel samt nyckel finns.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 196 cm.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 802