GOLVUR med Stiernsundsverk. 1750-tal.

21537. GOLVUR med Stiernsundsverk. 1750-tal.

Barock. Svart / guldbemålning. Inköpt på auktion, Långshyttan, Dalarna. 2 lod, pendel och nyckel finns. Höjd 223 cm.

Slitage och färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage och färgbortfall.

Antal besök: 1 925