SÅSKANNA, silver, troligen Storck & Sinsheimer, Hanau, Tyskland, 1800/1900-tal.

215319. SÅSKANNA, silver, troligen Storck & Sinsheimer, Hanau, Tyskland, 1800/1900-tal.

Såskanna med dekor av barn med vingar samt växter.
Längd ca 21 cm. Höjd ca 13,5 cm.
Vikt ca 275 gram.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vikt ca 275 gram.

Slitage.

Antal besök: 967