SNEDKLAFFBYRÅ, betsad furu, skrivklaff med bakomliggande lådinredning, 1700-tal.

2152024. SNEDKLAFFBYRÅ, betsad furu, skrivklaff med bakomliggande lådinredning, 1700-tal.

4-lådor med dragbeslag i mässing med änglar.
Längd ca 117 cm, bredd ca 44 cm, höjd ca 111 cm.

Åldersrelaterat bruksslitage. Märken, repor.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 289