DAMARMBANDSUR "Just" i platina och 18 K vitguld. Besatt med briljantslipade diamanter.
215184. DAMARMBANDSUR "Just" i platina och 18 K vitguld. Besatt med briljantslipade diamanter.
Längd 15 cm.
Vikt ca 14 gram.
Ur JUST
Kedja stämplad V8, 18K, GD&CO, Otydlig stadsstämpel.
Tillverkad 1947 av Guldvaruaktiebolaget G. Dahlgren & Co Ab i Malmö. 18 K vitguld.
Kedja med säkerhetslås.
Ej funktionstestad.
Repor.
Stötmärke på urets baksida.
Urtavla med fläckar.
Längd 15 cm.
Vikt ca 14 gram.
Ur JUST
Kedja med säkerhetslås.
Ej funktionstestad.
Repor.
Stötmärke på urets baksida.
Urtavla med fläckar.