215171. SKRIVBORD, Chippendale stil, 1930/40 - tal.
Fanerad björkträ. Fötter med "Claw-in-ball", 2 hurtsar samt lådor
L 136 B 72 H 77.
Ålders samt bruksslitage, repor på skiva, hurtsar till dörrar går ej att öppna, ingen nyckel finnes.
Nycklar saknas.