RESEUR, tidigt 1900-tal.

RESEUR, tidigt 1900-tal.
214873. RESEUR, tidigt 1900-tal.

Tillverkad i plåt. Framsidan runt urtavlan, handtag ovan samt öppningsbara baksidan i mässing. Botten i trä. Glas med insyn till urets innanmäte på sidorna. Höjd 18 cm. Bredd 13 cm.

Åldersslitage. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 066