RUSTNING, Japan, Edo.

2148444. RUSTNING, Japan, Edo.

Komplett med kabuto, monterad på docka på träsockel, höjd ca 178 cm inkl sockel, , ryggfana medföljer

PROVENIENS: Ediinska vapensamlingen Markaryd.

Skadad sockel, skador och lagningar, renoverad.

Tema

Vårens vapenauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Vårens vapenauktion

Antal besök: 1 651