MATTA, flossa, 1940/50-tal.

MATTA, flossa, 1940/50-tal.
2143000. MATTA, flossa, 1940/50-tal.

Mönster av Hilma Mila (1899-1988), vävd av Siv Ånskog (1918-1996). Signerad Ånskog samt H Mila. Ca 294 x 192 cm.

Klippta fransar, slitage, vissa skador, något smutsig.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 908