SKÅL, porslin, Japan, 1800/1900-tal.

213842. SKÅL, porslin, Japan, 1800/1900-tal.

In och utsidan med dekor av skepp samt européer i imarifärger. Diameter 25,5 cm.

Smärre bruksslitage samt spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 796