KARMSTOLAR, ett par, senbarock/rokoko, 1700-tal.

213785. KARMSTOLAR, ett par, senbarock/rokoko, 1700-tal.

Bemålade. Genombruten ryggbricka. Svängda ben.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning och sits. Några slagmärken. Förstärkning vid ben.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 150