ALEXANDER TAYLOR. Butterfly soffbord för Zanotta.

2136241. ALEXANDER TAYLOR. Butterfly soffbord för Zanotta.

Den modulära böjda plywoodramen på Butterfly soffbordet, som återger den eleganta skönheten i formen på en fjäril, är gjord så lätt som möjligt och förstärkt i hörnen.
Alexander Taylor gör denna design till ett komplett exempel på en funktionell skulptur.

Material: böjd plywood ram fanerad med svartlackerad ek. härdat glasskiva

Mått: H: 35 cm, B: 90 cm, D: 90 cm.

Åldersanpassat användningsvillkor, repor, fläckar, stötar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 267