SKÅL samt STÄLL, porslin, Kina, 1700-tal.

21304. SKÅL samt STÄLL, porslin, Kina, 1700-tal.

Dekor av blommor och växter i underglasyrblått. Diam 13-19 cm, höjd 6-10 cm.

Glasyrnagg samt mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Glasyrnagg samt mindre nagg.

Antal besök: 1 033