2130217. kommode, teak, 1950-tal, Danmark.
Byrå, teak, 1950-tal, Danmark. Teakkonstruktion, utrustad med sex lådor på framsidan, en låda låsbar, H.116cm, W.75cm, D.38cm.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, partiella repor i träet.
Nyckel/nycklar finns.