UNO ÅHRÉN. Fällstol, betsat trä/metall, "Bern", Gemla, 1930-tal.

2129217. UNO ÅHRÉN. Fällstol, betsat trä/metall, "Bern", Gemla, 1930-tal.

Märkt under sitsen "Bröderna Ljungs Möbeluthyrning".

Rygghöjd 81 cm
Sitthöjd 45 cm.

Ställvis hårt slitage, sits med torrsprickor. Lagningar.

Uno Åhrén (1897–1977)

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd 81 cm
Sitthöjd 45 cm.

Uno Åhrén (1897–1977)

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 485