BERTEL THORVALDSEN. efter, SKULPTUR, parian, "Johannes", Eneret, Kunglig Dansk, Danmark. 1800-talets mitt.

212895. BERTEL THORVALDSEN. efter, SKULPTUR, parian, "Johannes", Eneret, Kunglig Dansk, Danmark. 1800-talets mitt.

Skulptur efter "Kristus och de tolv apostlarna".

Höjd 32,5 cm.

Bruksslitage. Äldre lagning på mantelns vänstra sida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 32,5 cm.

Antal besök: 2 627