2127987. FLYGEL, STEINWAY & SONS, NEW YORK, SERIENUMMER 212171, 1920-tal.
Plakett från Lundholms Pianomagasin, Stockholm. Total bredd 144 cm, djup ca 179 cm, höjd 95 cm, höjd med nedfällt lock 96,5 cm.
Detta föremål kan ej transporteras till ett icke EU-land.
CITES-intyg medföljer. Exporttillstånd krävs för export utanför EU.
Repor samt mindre lackbortfall. Något matt klang, i behov av genomgång och ev. renovering. Ljusaste fiss-tangenten ljuder ej. Fem vita tangenter saknar elfenben, samt flera vita tangenter med utbytta benplattor.