212745. SKÅP, AB J.O Carlssons möbelindustri, Vetlanda, 1900-tal.
Tvådelat skåp med hyllplan och lådor, etikettmärkt
Längd 102, bredd 44, höjd 160 cm.
Repor, lagning i faner på vänster kortsida, smärre färgstänk på höger kortsida.
Nyckel/nycklar finns.