VAS, Hongwu, Ming dynasti, Kina, 1300-tal.

212522. VAS, Hongwu, Ming dynasti, Kina, 1300-tal.

Höjd ca. 8 cm.

Senare mynning i metall. Åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca. 8 cm.

Antal besök: 1 840