GRISFAT, porslin, Rörstrand, 1800-tal.

212364. GRISFAT, porslin, Rörstrand, 1800-tal.

Porslinsfat med motiv. Stämplat Rörstrand på undersidan. Längd 47,5 cm. Bredd 26 cm.

Ålders och bruksslitage. Viss krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 171