HÖGSKÅP, val nyrenässans, sent 1800-tal.

212258. HÖGSKÅP, val nyrenässans, sent 1800-tal.

Tvådelat. Mahogny, och rotfaner. Vitrinskåp med en glasad dörr och tre hyllplan. Skåp med två bakomliggande hyllplan och låd. Skuret uppsvängt krön med knoppar. Längd 81, bredd 49, höjd 244 med krön, 220 cm utan.

Slitage. Repor på nedre skåpets översida efter vitrinskåpet dörrt. Märken.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 539