TAKKRONA, smide och glas, Erik Höglund, 1900-talets andra hälft.

211960. TAKKRONA, smide och glas, Erik Höglund, 1900-talets andra hälft.

Stomme av smide. Stamglas av blått glas och klarglas. För 6 ljus. Hängande glaskläppar. Höjd ca 60 cm, diameter 48 cm.

Lätt bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lätt bruksslitage.

Antal besök: 1 341