211930. BÖCKER, 6 st, bl.a. Första Testamentet samt GLASÖGON, 14k guld. Vikt 15 gram. 1800-tal.
Psalmboken, utgiven 1827. De årlige evangelier och epistlar, utgiven 1827. Nya Testamentet, utgiven 1841 samt 1878. Lilla Katekes, utgiven 1867 samt 1893. Glasögon, längd 12 cm. Vikt 15 gram inkl glas.
Slitage. Vikmärken. Skador på böcker.