BÖCKER, 10 st, Sveriges Allmänna Konstförening. 1950/60-tal.

211691. BÖCKER, 10 st, Sveriges Allmänna Konstförening. 1950/60-tal.

Bok om "Carl Milles" av Henrik Cornell. Bok om "Carl Frisendahl" av Jungmarker. Bok om "Svensk landskapskonst. Från renässans till romantik" av Gunnar Berefelt. Bok om "Stockholm - sett av 1900-talets målare" av Folke Holmér. Utgiven 1960 av Sveriges Allmänna Konstförening Publikationer LXXI. Bok om "Sven Erixson" av Åström, Holmer, Bjurstörm. Bok om "Eric Hallström" av Lennart Seth. Bok om "Otte Sköld" av Rolf Söderberg. Bok om "Nils Möllerberg" av Folke Holmér. Utgiven 1960 av Sveriges Allmänna Konstförening Publikationer LXVIII.
Bok om Axel Sjöberg av Sten Karling samt en bok om Albertus Pictor av Erik Lundberg. Utgiven 1960 av Sveriges Allmänna Konstförening Publikationer LXIX.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 699