BRÖLLOPSBÄGARE, silver, otydliga stämplar 1700-tal, ca 190 gram.

211625. BRÖLLOPSBÄGARE, silver, otydliga stämplar 1700-tal, ca 190 gram.

Konformad. Svängd knäckdekor på fot. Graverad dekor i form av blomsterrankor. Höjd 19 cm.

Mindre bucklor och slitage. Lagning på fotens insidan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 149