KÄPP, masurbjörk samt ben, sameslöjd, Allan Elnebro, Jokkmock, 1900-tal.

211307. KÄPP, masurbjörk samt ben, sameslöjd, Allan Elnebro, Jokkmock, 1900-tal.

Ristad dekor infärgad med albarksaska.

Längd 89,5 cm.

Bruksslitage, enstaka kvisthål vid övre delen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 89,5 cm.

Antal besök: 3 856