211112. KAFFESERVIS, 28 delar, porslin, "Musselmalet" Royal Copenhagen Danmark.
11 koppar med 12 fat. (3 koppar 2:a sort.)
Sockerskål (saknar lock, 2:a sort.)
Gräddkanna (2:a sort.)
12 assietter, (7 st 2:a sort.), diameter ca 17 cm.
Uppläggningsfat, längd 24 cm.
Lövformad fat, (2:a sort.) längd 26,5 cm.
Fat, (2:a sort.) längd 31 cm.
Bruksslitage, enstaka nagg. Lövformad fat med lagning/retusch. Sockerskål saknas lock. Ca hälften 2:a sortering.