2111006. STOLAR, 10 st, Thonet, 1980-tal.
10 st stolar, betsat böjträ, stol nr 207, design Michael Thonet.
Total höjd 115 cm
Sitthöjd 46 cm
Sitsens mått 46 x 46 cm
Stolarna inköpta på Silverbergs i Malmö 1978.
Fint skick, klädsel med visst ytslitage, trä med mindre märken.
Total höjd 115 cm
Sitthöjd 46 cm
Sitsens mått 46 x 46 cm