GALLERSKÅL MED FAT, kompaniporslin, Kina, 1800/1900-tal.

21102. GALLERSKÅL MED FAT, kompaniporslin, Kina, 1800/1900-tal.

Skål längd 24,5 , bredd 22, höjd 9,5 cm.
Fat längd 25, bredd 22, höjd 3,5 cm.
Privat samling.

Mindre slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Privat samling.

Mindre slitage.

Antal besök: 1 493