PARTI MINIATYRER i keramik. Vaser samt skål. 6 delar. Bl. a Kjell Bolinder.

211012. PARTI MINIATYRER i keramik. Vaser samt skål. 6 delar. Bl. a Kjell Bolinder.

1 st vas i glaserat stengods med blå glasyr, höjd 7 cm
Stämplad K Bolinder (Kjell Bolinder, Höganäs)
1 st skål, höjd 2 cm, signerad Peter Nilsson, HM
(Peter Nilsson, Nyhamnsläge 1998)
1 st vas, höjd 7 cm, stämplad TA
(Tomas Alexandersson, Malmö 1999)
1 st vas med krakelyr, höjd 5 cm, stämplad Hägggtoft
(Rås Häggtoft, Förslöv 1995)
1 st vas i brun glasyr, höjd 8 cm, stämplad Thunell
(Johan Thunell)
1 st vas, höjd 8 cm, stämplad Linde
(Birgitta Linde 1994).

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

(Rås Häggtoft, Förslöv 1995)
(Johan Thunell)
(Birgitta Linde 1994).

Bruksskick.

Antal besök: 6 373