BORDSARMATUR i nysilver med kupa. Walker & Hall Sheffield.

210960. BORDSARMATUR i nysilver med kupa. Walker & Hall Sheffield.

Bordslampa av oljelampsmodell med brännarrör och rund glaskupa. Fot rikt utsirad med blommor och s-formationer
Kupa med etsad dekor med stjärnor
Stämplad W&H, Walker & Hall, Sheffield 1734, 85
Höjd 24 cm
Walker & Hall 1853 - 1963.

Bruksskick med oxidering på lampfot
Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 24 cm
Walker & Hall 1853 - 1963.

Ej funktionstestad.

Antal besök: 1 079