TENNSTOP, Daniel Eklund, Kalmar, 1850-tal.

210930. TENNSTOP, Daniel Eklund, Kalmar, 1850-tal.

Märkt med DE samt E5 och Kalmars statsvapen i botten. Märkt med symbol av kung Oscar I på ovandel. Höjd 21,5 cm.

Åldersslitage och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 581