SKÄNKKANNA, Johan Petter Fagerström, Kalmar, 1850-tal.

210921. SKÄNKKANNA, Johan Petter Fagerström, Kalmar, 1850-tal.

Märkt med symbol av tre kronor i botten samt IFF och E4. Höjd 27,5 cm.

Åldersslitage, senare lödningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 719