MAT- och TESERVIS, 99 delar, "Ruska", Arabia.

21082. MAT- och TESERVIS, 99 delar, "Ruska", Arabia.

18 flata tallrikar, diameter 26 cm.
26 djupa tallrikar, dia 20 cm.
8 flata tallrikar, dia 24 cm.
18 assietter, dia 20 cm.
7 tekoppar med fat.
8 assietter, dia 17 cm.
3 runda uppläggningsfat, dia 33 cm.
2 + 1 skål, dia 23 respektive 18 cm.
1+1+1 uppläggningsfat, längd 30 - 34 - 36 cm.
Såsskål med grepp, höjd 8 cm.
3 skålar med grepp, höjd 5,5 cm.
Kanna, höjd 14 cm.

Bruksslitage/Slitage. repor. Enstaka mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 flata tallrikar, dia 24 cm.
18 assietter, dia 20 cm.
7 tekoppar med fat.
8 assietter, dia 17 cm.
Såsskål med grepp, höjd 8 cm.
Kanna, höjd 14 cm.

Antal besök: 1 166