TESKEDAR, 12 st. Silver, "franska liljan", 1800-tal, vikt 211 gram.

210545. TESKEDAR, 12 st. Silver, "franska liljan", 1800-tal, vikt 211 gram.

Snarlika skedar, med längd ca 14,6 cm, vikt 211 gram.

En sked från 1901, repor, bucklor, monogramsignerade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 546