2105419. RÖRSTRAND, "Lotus", matservis, 64 dlr.
Bestående av 6 buljongkoppar med fat, 11 mattallrikar, 11 assietter, 11 desserttallrikar, 2 uppläggningsfat, 2 saladièrer, såsskål, karott med lock, 9 skålar, 9 kaffekoppar med fat, mjölkkanna.
Smärre glasyrslitage. Någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma. Medföljande 3 udda kaffefat, 2 udda buljongkoppar, 1 mattallrik m underliggande nagg, 1 buljongfat med nagg.