210423. SKRIVBORD OCH KARMSTOL, mahogny, Jugend.
Höjd 80 cm.
Längd 140 cm.
Djup 78 cm.
3 lådor, hurts med 5 lådor, skåp med 2 hyllplan.
Stolryggens höjd 86 cm.
Skivan hårt sliten med vattenringar, repor, märken och blekta fält.
I övrigt bruksslitage med repor och märken.
Nycklarna passar endast till lådorna.
Nyckel/nycklar finns.