VASER, 1 par, glas, brännförgylld metall, jugend, sannolikt Loetz, Österrike, 1910-tal.

210375. VASER, 1 par, glas, brännförgylld metall, jugend, sannolikt Loetz, Österrike, 1910-tal.

Iriserande glasmassa med "oil spot"effekt, dekor av blomslingor i brännförgylld metall.

Höjd 15 cm.

Lättare bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 15 cm.

Lättare bruksslitage.

Antal besök: 583