SPEGEL, nyrokoko, 1880-tal.

SPEGEL, nyrokoko, 1880-tal.
210111. SPEGEL, nyrokoko, 1880-tal.

Förgyllt trä. Rikligt ornamenterad ram. Ovanstycke med putti i form av pojke och flicka. Originalglas. Längd 100 cm, höjd 90 cm.

Senare baksida. Glaset något oxiderat. Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 284