STOLAR, 1 par, "Y-stolen", modell CH-24, Hans J. Wegner, Carl Hansen & Son, Odense, Danmark.

210097. STOLAR, 1 par, "Y-stolen", modell CH-24, Hans J. Wegner, Carl Hansen & Son, Odense, Danmark.

Stomme i bok, flätad sits, bännmärkta under sitsen. Formgiven 1949.

Slitage, repor, märken, lös flätning i sitsen med skador samt skada och limrester på ena ryggstödet. Lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 138