Skrivbyrå i fanerad med mahogny. Nedfällbar skrivklaff med bakomliggande lådor och skrivinredning.
En låda över klaff samt tre lådor under.
Dragsbeslag i utsirad mässing med lejonmaskaroner
Skuren dekor med flankerande kolonneter
Konturerad nederdel med runda fötter
Höjd 147 cm
Bredd 94,5 cm
Djup ca 44 cm
Nyckel finns.
Bruksslitage, repor, märken.
Höjd 147 cm
Bredd 94,5 cm
Djup ca 44 cm
Nyckel finns.
Bruksslitage, repor, märken.